ESD3V3U1U02LSE6327XTSA1
- Manufacturer Part Number:
- ESD3V3U1U02LSE6327XTSA1
- Manufacturer/Brand:
- Cypress Semiconductor Corp
- Part of Description:
- TVS DIODE 3.3VWM 28VC TSSLP-2-1
- Manufacturer :
- Cypress Semiconductor Corp
- Applications :
- Ethernet, HDMI
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 0.4pF @ 1GHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 3A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- 0201 (0603 Metric)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- PG-TSSLP-2-1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 5V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 28V (Typ)
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 3.3V (Max)