SMAJ190CA/TR13
Manufacturer Part Number:
SMAJ190CA/TR13
Manufacturer/Brand:
YAGEO
Part of Description:
SMAJ, DO-214AC, 190V, 308V, REEL
Manufacturer :
YAGEO
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
308V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
190V