D3V3L1B2WS-7
Manufacturer Part Number:
D3V3L1B2WS-7
Manufacturer/Brand:
Diodes Incorporated
Part of Description:
GENERAL PROTECTION PP SOD323 T&R
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
11pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Peak Pulse :
90W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-323
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
3.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)