ESD3V3U1U-02LSE6327XTSA1
- Manufacturer Part Number:
- ESD3V3U1U-02LSE6327XTSA1
- Manufacturer/Brand:
- Cypress Semiconductor Corp
- Part of Description:
- TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
- Manufacturer :
- Cypress Semiconductor Corp
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- DVI, Ethernet, HDMI, USB
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 0.4pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 3A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 0201 (0603 Metric)
- Power - Peak Pulse :
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- PG-TSSLP-2-1
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 5V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 28V (Typ)
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 3.3V (Max)