15KP36CA-TP
- Manufacturer Part Number:
- 15KP36CA-TP
- Manufacturer/Brand:
- Micro Commercial Co
- Part of Description:
- TVS DIODE 36VWM 59.7VC R6
- Manufacturer :
- Micro Commercial Co
- Applications :
- General Purpose
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- R-6, Axial
- Power - Peak Pulse :
- 15000W (15kW)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- R-6
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 40V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 59.7V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 36V