3.0SMCJ15A
Manufacturer Part Number:
3.0SMCJ15A
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
TVS DIODE 3000W UNI DO-214AB 15V
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Telecom
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
123A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMCJ)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V