SMCJ1.5KE47CA-TP
- Manufacturer Part Number:
- SMCJ1.5KE47CA-TP
- Manufacturer/Brand:
- Micro Commercial Co
- Part of Description:
- TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC DO214AB
- Manufacturer :
- Micro Commercial Co
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 23.5A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 44.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 64.8V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 40.2V