SMPC36AN-M3/H
Manufacturer Part Number:
SMPC36AN-M3/H
Part of Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC TO277A
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
25.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-277, 3-PowerDFN
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
TO-277A (SMPC)
Voltage - Breakdown (Min) :
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
58.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V