SMBJ90CD-M3/H
Manufacturer Part Number:
SMBJ90CD-M3/H
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 90VWM 144VC DO214AA
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4.17A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :
600W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMBJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
102V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
144V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
90V