SMAJ8.5A-E3/61
Manufacturer Part Number:
SMAJ8.5A-E3/61
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AC
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
27.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Type :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
8.5V