15KPA45A
- Manufacturer Part Number:
- 15KPA45A
- Manufacturer/Brand:
- SMC Diode Solutions
- Part of Description:
- TVS DIODE 45VWM 72.8VC P600
- Manufacturer :
- SMC Diode Solutions
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 207.4A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 15000W (15kW)
- Product Status :
- Active
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 50.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 72.8V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 45V