SMLJ48CA-TP
- Manufacturer Part Number:
- SMLJ48CA-TP
- Manufacturer/Brand:
- Micro Commercial Co
- Part of Description:
- TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
- Manufacturer :
- Micro Commercial Co
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 38.8A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 3000W (3kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 53.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 77.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 48V