SMB10J33A-E3/52
Manufacturer Part Number:
SMB10J33A-E3/52
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AA
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
18.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V