SMBG15A-E3/52
Manufacturer Part Number:
SMBG15A-E3/52
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO215AA
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
24.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-215AA, SMB Gull Wing
Power - Peak Pulse :
600W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-215AA (SMBG)
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V