1.5KE24CA-TP
- Manufacturer Part Number:
- 1.5KE24CA-TP
- Manufacturer/Brand:
- Micro Commercial Co
- Part of Description:
- TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO201AE
- Manufacturer :
- Micro Commercial Co
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-201AE, Axial
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-201AE
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 22.8V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 33.2V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 20.5V