SMCJ1.5KE30CA-TP
Manufacturer Part Number:
SMCJ1.5KE30CA-TP
Manufacturer/Brand:
Micro Commercial Co
Part of Description:
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO214AB
Manufacturer :
Micro Commercial Co
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
36.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
41.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
25.6V