SMCJ1.5KE75CA-TP
- Manufacturer Part Number:
- SMCJ1.5KE75CA-TP
- Manufacturer/Brand:
- Micro Commercial Co
- Part of Description:
- TVS DIODE 64.1VWM 103VC DO214AB
- Manufacturer :
- Micro Commercial Co
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 14.8A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 71.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 103V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 64.1V