SMCJ1.5KE12CA-TP
Manufacturer Part Number:
SMCJ1.5KE12CA-TP
Manufacturer/Brand:
Micro Commercial Co
Part of Description:
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO214AB
Manufacturer :
Micro Commercial Co
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
91A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
11.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
16.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10.2V