CDSOD323-T12S
Manufacturer Part Number:
CDSOD323-T12S
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
TVS DIODE 12VWM 25.9VC SOD323
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
150pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
21A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Peak Pulse :
500W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-323
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
25.9V (Typ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V