SMBJ58CA
Manufacturer Part Number:
SMBJ58CA
Manufacturer/Brand:
Semtech Corporation
Part of Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMB
Manufacturer :
Semtech Corporation
Applications :
Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :
600W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMB (DO-214AA)
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V