SMBJ28CD-M3/H
Manufacturer Part Number:
SMBJ28CD-M3/H
Part of Description:
TVS DIODE 28VWM 44.7VC DO214AA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
13.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMBJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
31.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
44.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V