SMBJ14D-M3/H
Manufacturer Part Number:
SMBJ14D-M3/H
Part of Description:
TVS DIODE 14VWM 22.9VC DO214AA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
26.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
15.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
22.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
14V