PTVS11VS1UTR,115
Manufacturer Part Number:
PTVS11VS1UTR,115
Manufacturer/Brand:
Nexperia USA Inc.
Part of Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SOD123W
Manufacturer :
Nexperia USA Inc.
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
22A
Operating Temperature :
-55°C ~ 185°C (TA)
Package / Case :
SOD-123W
Power - Peak Pulse :
400W
Supplier Device Package :
SOD-123W
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V