SMBJ110CD-M3/I
Manufacturer Part Number:
SMBJ110CD-M3/I
Part of Description:
TVS DIODE 110VWM 174VC DO214AA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3.45A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
124V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
174V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
110V