SMBJ43D-M3/I
Manufacturer Part Number:
SMBJ43D-M3/I
Part of Description:
TVS DIODE 43VWM 68.5VC DO214AA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.76A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
48.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
68.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V