SMBJ26D-M3/I
Manufacturer Part Number:
SMBJ26D-M3/I
Part of Description:
TVS DIODE 26VWM 41.6VC DO214AA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
14.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
29.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
41.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V