SMAJ6.5A-E3/61
Manufacturer Part Number:
SMAJ6.5A-E3/61
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AC
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
35.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Type :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
11.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
6.5V