PESD2CANFD24U-UX
Manufacturer Part Number:
PESD2CANFD24U-UX
Part of Description:
TVS DIODE 24VWM 43VC SC70
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
2
Capacitance @ Frequency :
3.5pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.9A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TA)
Package / Case :
SC-70, SOT-323
Supplier Device Package :
SC-70 (SOT323)
Voltage - Breakdown (Min) :
25.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
43V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V (Max)