SMP28A-M3/85A
Manufacturer Part Number:
SMP28A-M3/85A
Part of Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO220AA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-220AA
Power - Peak Pulse :
400W
Supplier Device Package :
DO-220AA (SMP)
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V