STS521120U351
- Manufacturer Part Number:
- STS521120U351
- Part of Description:
- TVS DIODE 12VWM 25VC SOD523
- Capacitance @ Frequency :
- 35pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 6A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- SC-79, SOD-523
- Power - Peak Pulse :
- 120W
- Supplier Device Package :
- SOD-523
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 13.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 25V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 12V (Max)