MSMP16A-M3/89A
Manufacturer Part Number:
MSMP16A-M3/89A
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC MICROSMP
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.8A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
MicroSMP
Power - Peak Pulse :
150W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
MicroSMP (DO-219AD)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
26V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
16V