SLVU2.8-8.TBT
- Manufacturer Part Number:
- SLVU2.8-8.TBT
- Manufacturer/Brand:
- Semtech Corporation
- Part of Description:
- TVS DIODE 2.8VWM 17VC 8-SO
- Manufacturer :
- Semtech Corporation
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency :
- 8pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 30A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 8-SO
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 17V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 2.8V (Max)