SM8S36ATHE3/I
Manufacturer Part Number:
SM8S36ATHE3/I
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO218AC
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
114A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-218AC
Power - Peak Pulse :
6600W (6.6kW)
Supplier Device Package :
DO-218AC
Voltage - Breakdown (Min) :
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
58.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V