TCLAMP3602P.TCT
- Manufacturer Part Number:
- TCLAMP3602P.TCT
- Manufacturer/Brand:
- Semtech Corporation
- Part of Description:
- TVS DIODE 36VWM 11.5VC SLF2010N5
- Manufacturer :
- Semtech Corporation
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- CAN
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 2.6pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 30A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 5-UFDFN
- Power - Peak Pulse :
- 350W
- Power Line Protection :
- Yes
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SLF2010N5
- Type :
- Steering (Rail to Rail)
- Unidirectional Channels :
- 2
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 40V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 11.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 36V (Max)