1.5KE33CA-E3/54
Manufacturer Part Number:
1.5KE33CA-E3/54
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC 1.5KE
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
32.8A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-201AA, DO-27, Axial
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
1.5KE
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
31.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28.2V