1.5KE16CA-E3/54
Manufacturer Part Number:
1.5KE16CA-E3/54
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC 1.5KE
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
66.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
1.5KE
Voltage - Breakdown (Min) :
15.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
22.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13.6V