SMCJ54CA-E3/57T
Manufacturer Part Number:
SMCJ54CA-E3/57T
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
17.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMCJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V