SMA6J24A-TR
Manufacturer Part Number:
SMA6J24A-TR
Part of Description:
TVS DIODE 24VWM 44.3VC SMA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
80A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Product Status :
Active
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
44.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V