SMBJ16CD-M3/H
Manufacturer Part Number:
SMBJ16CD-M3/H
Part of Description:
TVS DIODE 16VWM 25.6VC DO214AA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
23.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
18.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
25.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
16V