TPSMA6L13A
Manufacturer Part Number:
TPSMA6L13A
Part of Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO221AC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
28A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V