PESD15VS5UD,115
Manufacturer Part Number:
PESD15VS5UD,115
Part of Description:
TVS DIODE 15VWM 33VC 6TSOP
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
60pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6A (8/20µs)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
SC-74, SOT-457
Power - Peak Pulse :
200W
Supplier Device Package :
6-TSOP
Unidirectional Channels :
5
Voltage - Breakdown (Min) :
17V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
33V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V (Max)