SMBJ28A-TR
- Manufacturer Part Number:
- SMBJ28A-TR
- Manufacturer/Brand:
- STMicroelectronics
- Part of Description:
- TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB
- Manufacturer :
- STMicroelectronics
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 13.8A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Supplier Device Package :
- SMB (DO-214AA)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 31.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 45.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 28V