PTVS18VP1UP,115
Manufacturer Part Number:
PTVS18VP1UP,115
Manufacturer/Brand:
Nexperia USA Inc.
Part of Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SOD128
Manufacturer :
Nexperia USA Inc.
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
20.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
SOD-128
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
SOD-128/CFP5
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V