RSA6.1ENTR
- Manufacturer Part Number:
- RSA6.1ENTR
- Manufacturer/Brand:
- Kionix Inc.
- Part of Description:
- TVS DIODE 3VWM UMD5
- Manufacturer :
- Kionix Inc.
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
- Power - Peak Pulse :
- 200W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- UMD5
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 4
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 6.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 3V