SMAJ10CA-TR
- Manufacturer Part Number:
- SMAJ10CA-TR
- Manufacturer/Brand:
- STMicroelectronics
- Part of Description:
- TVS DIODE 10VWM 21.7VC SMA
- Manufacturer :
- STMicroelectronics
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 106A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Supplier Device Package :
- SMA (DO-214AC)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 11.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 21.7V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 10V