SMF12CT1G
- Manufacturer Part Number:
- SMF12CT1G
- Manufacturer/Brand:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Part of Description:
- TVS DIODE 12VWM 23VC SC88/SC70-6
- Manufacturer :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Capacitance @ Frequency :
- 40pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 6A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
- Power - Peak Pulse :
- 100W
- Supplier Device Package :
- SC-88/SC70-6/SOT-363
- Unidirectional Channels :
- 5
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 13.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 23V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 12V (Max)