SMAJ26A-TR
- Manufacturer Part Number:
- SMAJ26A-TR
- Manufacturer/Brand:
- STMicroelectronics
- Part of Description:
- TVS DIODE 26VWM 53.5VC SMA
- Manufacturer :
- STMicroelectronics
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 43A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Supplier Device Package :
- SMA (DO-214AC)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 28.9V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 53.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 26V