PTVS10VS1UR,115
- Manufacturer Part Number:
- PTVS10VS1UR,115
- Manufacturer/Brand:
- Nexperia USA Inc.
- Part of Description:
- TVS DIODE 10VWM 17VC SOD123W
- Manufacturer :
- Nexperia USA Inc.
- Applications :
- Automotive
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 23.5A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TA)
- Package / Case :
- SOD-123W
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Supplier Device Package :
- SOD-123W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 11.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 17V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 10V