D3V3F4U6S-7
Manufacturer Part Number:
D3V3F4U6S-7
Manufacturer/Brand:
Diodes Incorporated
Part of Description:
TVS DIODE 3.3VWM 10VC SOT363
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
HDMI, USB
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
0.85pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Power - Peak Pulse :
Power Line Protection :
Yes
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-363
Type :
Steering (Rail to Rail)
Unidirectional Channels :
4
Voltage - Breakdown (Min) :
6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
10V (Typ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)