SMAJ85A-E3/61
- Manufacturer Part Number:
- SMAJ85A-E3/61
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale Thin Film
- Part of Description:
- TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AC
- Manufacturer :
- Vishay Dale Thin Film
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 2.2A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-214AC, SMA
- Power - Peak Pulse :
- 300W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-214AC (SMA)
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 94.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 137V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 85V